Co to jest banderolowanie?

Pakowanie towarów to bardzo złożony proces. W zależności od ich rodzaju oraz zastosowania konieczne jest dobranie odpowiedniego opakowania. Gdy istnieje potrzeba połączenia kilku produktów w zestaw, to wówczas z pomocą przychodzi banderolowanie. Każdy pakiet składający się z kilku sztuk produktów zazwyczaj posiada atrakcyjną cenę, zatem jest bardzo chętnie wybierany przez kupujących. Jakie zalety posiada banderolowanie produktów?

Banderolowanie produktów – niezawodny proces oklejania towarów

Podczas transportu oraz magazynowania poszczególnych towarów, niezwykle ważne jest to, aby zapewnić im bezpieczeństwo. Nie bez znaczenia jest także wizualizacja opakowania. Odpowiednie zabezpieczenie oraz estetyczne oznaczenie towarów zapewnia technologia banderolowania.

Banderolowanie to proces polegający na oklejaniu towarów za pomocą banderoli. Do tego celu używane są różnorodne taśmy, gumki, sznurki, paski oraz folie. Banderolowanie najczęściej odbywa się przy użyciu taśmy papierowej, foliowej lub z nadrukiem reklamowym. Daje ono możliwość oznaczenia towarów konkretną marką oraz zapewnia połączenie wielu produktów w jeden zestaw. Obecnie technologia ta cieszy się ogromną popularnością. Jest ona jedną z prostszych oraz najtańszych metod łączenia wielu produktów.

Istotne zalety banderolowania produktów

Banderolowanie produktów to proces ich łączenia za pomocą opasek umożliwiający tworzenie różnorodnych pakietów promocyjnych, kompletów oraz zestawów zgodnych z preferencjami klientów. Metodę tę można uznać za standard przemyślanych, ekologicznych oraz ekonomicznych opakowań.

Jeśli banderole są wykonane z papieru czy wysokiej jakości folii, to wówczas zapewniają szybkie i sprawne łączenie produktów bez użycia kleju. Banderole te nie emitują żadnych szkodliwych substancji, zatem są w pełni przyjazne środowisku naturalnemu. Takie taśmy doskonale nadają się do pakowania produktów spożywczych, np.: owoce i warzywa.

Ogromną zaletą banderolowania jest to, że nie uszkadzają one krawędzi. Wiele urządzeń do banderolowania umożliwia bezstopniowe dopasowanie siły naciągu do łączonego produktu. Wiązanie papieru, kartonu oraz tektury falistej jest istotnym atutem banderolowania.

Wszystkie banderole mogą być zadrukowane aktualnymi informacjami o danym produkcie. Może znajdować się na nich: data przydatności do spożycia, kody kreskowe, skład produktu oraz wiele innych, ważnych informacji. W wielu przypadkach dzięki banderolom dodatkowe etykiety stają się zbędne. Taka możliwość w ogromnym stopniu usprawnia działania procesowe oraz logistyczne.

Banderolowanie produktów jest czymś więcej, niż tylko praktycznym nośnikiem informacji oraz estetycznym opakowaniem. Każda banderola z nadrukiem identyfikuje produkt oraz jest oznaką jego wysokiej jakości. Jeśli banderola jest elegancka oraz przyjazna dla oczu, to wówczas świetnie promuje produkt i zachęca do jego zakupu.

Mnóstwo banderoli pełnić funkcję plomby zabezpieczającej opakowanie przed naruszeniem. Banderolowanie nieustannie zyskuje na popularności, a firmom produkującym maszyny banderolujące nie brakuje klientów zainteresowanych ich zakupem. Sprawdź etykietowanie towarów w naszej ofercie.

 

Kontakt z nami

723 944 852

05-430 Celestynów ul. Osiecka 2