Etykiety na butelki - dlaczego są konieczne?

Etykieta to obecnie niezbędna "naklejka" zawierająca wszystkie informacje odnośnie produktu. I choć bardzo często nie zwracamy uwagi na to co się na niej znajduje to lubimy gdy swoimi kolorami i bardzo często grafiką cieszą nasze oko.

Etykiety znajdziemy na każdym produkcie znajdującym się na półce sklepowej. Bywa i tak, że bardzo często nie zwracamy uwagi na to jaką rolę pełni, to niejednokrotnie jej odpowiedni design jest gwarancją sprzedaży. Przykuwający wzrok kolor może sprawić, że to właśnie ten produkt zostanie przez nas wybrany do sklepowego koszyka. Klienci bardzo często podkreślają, że chętniej sięgają po produkty z ładniejszą etykietą. Wiele osób szuka również czytelnych etykiet, takich na których z łatwością możemy odnaleźć istotne dla nas informacje, bo choć ustawowo określone jest co powinno znajdować się na każdej etykiecie i jaką powinny mieć czcionkę to natłok grafik może sprawić, że ciężko jest nam znaleźć, to co istotne.

Jednak jakimi cechami, oprócz dobrego designu powinna wykazywać się dobra etykieta?

Przede wszystkim powinna być wytrzymała. Gwarancją jej wytrzymałości jest nie tylko materiał z jakiego jest wykonana, ale również klej, który musi wytrzymać nie tylko trudne warunki w transporcie, ale i wysokie temperatury lub czasem wilgotność. Czasem nie zdajemy sobie nawet sprawy jak długą drogę musi przebyć produkt, aby finalnie dotarł do nas w stanie nienaruszonym. A bardzo często w transporcie lub w magazynach panują trudne warunki do których zalicza się głównie niskie temperatury i wilgoć. Wytrzymałość oznacza również dobrą jakość wydruku, rozumie się przez to jego nieścieralność, a także nieblaknięcie. Dzisiaj wszystkie produkowane etykiety są samoprzylepne, tak więc podstawą jej wytrzymałości jest jej klej. Etykiety samoprzylepne są również bardzo wygodne zdejmują już z przedsiębiorcy obowiązek i trudność związana z ich przyklejaniem.

W obecnych czasach natłoku produktów i etykiet w przypadku gdy jesteś producentem warto wybrać firmę współpracującą z dobrymi grafikami, którzy nie tylko będą potrafili przelać nasze wyobrażenia na papier, ale i pomogą nam swoją kreatywnością stworzyć fajną etykietę. Klienci bardzo lubią, gdy dana etykieta jest "inna" od pozostałych umieszczonych na produktach.

Lubimy produkty wyróżniające się, które potrafią nas zaskoczyć nie tylko swoim składem, ale też designem. Szczególnie tyczy się to najmłodszego pokolenia, które cechuje konsumpcja produktów designerskich i jest to główny czynnik decydujący o zakupie danej rzeczy. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru etykiety warto poprosić o wydruk próbny. Obecnie wiele firm oprócz przygotowania kilku wersji etykiety dostarcza od razu próbne wydruki, bowiem bardzo często to co fajnie wygląda na projekcie komputerowym to w rzeczywistości może prezentować się inaczej.  

Kontakt z nami

723 944 852

05-430 Celestynów ul. Osiecka 2